• Vyprodáno
Colombia El Faldón
search
  • Colombia El Faldón

Colombia El Faldón

Mikrolot odrůdy Colombia od pana Rubéna Daría Goméze z kolumbijské farmy El Faldón zpracovaný promytou metodou. Chuť je kakaová s tóny ostružin, cukrové třtiny a medu.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet


El Faldón je malá farma o rozloze pouhých několika hektarů ležící v obci Caicedo. Tato oblast se nachází vysoko v horách kolumbijského departmentu Antioquia, několik hodin cesty autem na sever od správního střediska Medellínu.

Farmu vlastní a obhospodařuje pan Rubén Darío Goméz s rodinou. Rubén na své farmě pěstuje odrůdy Caturra a Colombia.

Vstupenkou do světa výběrové kávy bylo pro Rubéna druhé místo v prvním ročníku soutěže Antioquia's Best Cup. Antioquia's Best Cup je kolumbijskou vládou sponzorovaná soutěž pro producenty, kde se každoročně vybírají a draží nejlepší kávy regionu Antioquia.


Naše káva je odrůda Colombia, která byla zpracovaná, v Kolumbii tradiční, promytou metodou. Chuť je kakaová s tóny ostružin, cukrové třtiny a medu. Šálek je sladký, chuťově  čistý, spíše konzervativní, s jemnými ovocnými tóny. Pražicí profil jsme u této kávy nastavili především pro použití na espresso a ostatní tradiční metody přípravy.

Káva je vhodná pro přípravu všemi metodami. Tuto kávu doporučujeme především pro přípravu espressa, pro přípravu tradiční turecké kávy v džezvě, či přípravu v moka konvičce.

3

Parametry

Označení
Colombia Finca El Faldón
Původ
Kolumbie, region Antioquia, obec Caicedo
Nadmořská výška
1850 metrů
Odrůda
Colombia
Klasifikace zrna
Mikrolot
Zpracování
Promyté/Washed
Pražení
Střední
Použití
Primárně espresso
Profil
Tradiční