• Vyprodáno
Nicaragua Limoncillo
search
  • Nicaragua Limoncillo

Nicaragua Limoncillo

Mikrolot odrůdy Red Catuai zpracovaný promytou metodou z farmy Limoncillo od farmáře Erwina Mierisch z Nikaragui. V chuti převládají uhlazené tóny mléčné čokolády a lískových oříšků spolu s jemnými prvky meruněk.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet


Farma Limoncillo leží v oblasti Matagalpa v Nikaragui a patří rodině pana Erwina Mierisch. Pan Mierisch se svou rodinou patří k předním nikaragujským producentům výběrové kávy a hospodaří na několika farmách v Nikaragui a Hondurasu. Kávy z farem rodiny Mierisch se pravidelně objevují v nabídkách nejlepších světových pražíren či na soutěžích Cup Of Excellence.

Káva, kterou jsme pro vás nakoupili, je mikrolot odrůdy Red Catuai zpracovaný promytou metodou. Arabika Catuai je křížencem vzniklým šlechtěním odrůd Mundo Novo a Yellow Caturra na konci 40.let minulého století v Brazílii. Catuai se ve velké míře pěstuje právě v Brazílii a v regionu Střední Ameriky. Ke kladným vlastnostem této odrůdy patří vysoké výnosy, nízký vzrůst a velká odolnost proti nechtěnému opadávání plodů během nepříznivých povětrnostních podmínek. Podle barvy zralých plodů se Catuai dělí na červenou a žlutou variantu.


V chuti kávy převládají uhlazené tóny mléčné čokolády a lískových oříšků spolu s jemnými prvky meruněk. Káva je spíše konzervativnější chuti a je vhodná pro všechny metody příprav. Doporučujeme na espresso.

Parametry

Označení
NIcaragua Limoncillo Red Catuai Washed
Původ
Nikaragua, Matagalpa, Yasica Sur, farma Limoncillo, farmář Dr. Erwin Mierisch
Nadmořská výška
850-1150 metrů
Odrůda
Red Catuai
Zpracování
Promyté/Washed
Pražení
Střední
Použití
Primárně espresso
Profil
Tradiční