Brazil Cerrado Doce Diamantina Decaf
search
  • Brazil Cerrado Doce Diamantina Decaf

Brazil Doce Diamantina Decaf

220,00 Kč
S DPH

Brazilská arabika v bezkofeinové úpravě. Káva z regionu Cerrado je mixem odrůd Catuai a Mundo Novo, a je zpracovaná naturální suchou metodou. Kofeinu je káva zbavena za pomocí oxidu uhličitého bez použití chemikálií. Káva má sladkou chuť s tóny kakaa, melasy a oříškových sušenek.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

Sladká brazilská káva Doce Diamantina v bezkofeinové úpravě. Káva z regionu Cerrado je mixem odrůd Catuai a Mundo Novo, a je zpracovaná naturální suchou metodou.


Kofeinu je káva zbavena za pomocí moderní šetrné CO2 metody bez použití chemikálií. Zrna zelené kávy jsou navlhčena vodou a umístěná do extrakční nádoby, kde jsou vystavena velkému tlaku a působení oxidu uhličitého, který se vlivem teploty a tlaku nachází v tzv. superkritickém polotekutém stavu. Tento proces se nazývá superkritická extrakce, a má za následek navázání kofeinu z kávových zrn na přítomný oxid uhličitý. Zrna jsou následně opět vysušena do stavu před dekofeinizací a pražíme je obdobně jako zrna klasické kávy.


Káva má lahodnou sladkou chuť s tóny kakaa, melasy a oříškových sušenek. Acidita je nízká, aroma jemné. Chuťově velice podařený decaf s univerzální použitelností, u kterého ani nepoznáte, že se jedná o decaf :)

3

Parametry

Označení
Brazil Cerrado Doce Diamantina Decaf
Původ
Brazílie, Cerrado, Atlantica Coffee
Nadmořská výška
800-1100m
Odrůda
Catuai, Mundo Novo
Klasifikace zrna
screen 16up, NY2, CO2 Decaffeination
Zpracování
Suché/Natural
Pražení
Střední
Použití
Filtr i espresso
Profil
Tradiční