Peru CO2 Organic Decaf
search
  • Peru CO2 Organic Decaf

Peru CO2 Organic Decaf

220,00 Kč
S DPH

Bezkofeinová káva pocházející od drobných farmářů z horských oblastí peruánských And. Jedná se o mix místních odrůd arabiky s certifikací BIO Organic. Kofeinu byla káva zbavena za pomocí oxidu uhličitého bez použití chemikálií. Káva má lahodnou sladkou chuť s tóny čokolády, mandlí a karamelu.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

Bezkofeinová káva pocházející od drobných farmářů z horských oblastí peruánských And. Jedná se o mix místních odrůd arabiky v kvalitě Grade 1 s certifikací BIO Organic. Zrna byla zpracovaná promytou metodou. Následně byla káva zbavena kofeinu pomocí přírodního oxidu uhličitého.


Kofeinu je káva zbavena za pomocí moderní šetrné CO2 metody bez použití chemikálií. Zrna zelené kávy jsou navlhčena vodou a umístěná do extrakční nádoby, kde jsou vystavena velkému tlaku a působení oxidu uhličitého, který se vlivem teploty a tlaku nachází v tzv. superkritickém polotekutém stavu. Tento proces se nazývá superkritická extrakce, a má za následek navázání kofeinu z kávových zrn na přítomný oxid uhličitý. Zrna jsou následně opět vysušena do stavu před dekofeinizací a pražíme je obdobně jako zrna klasické kávy.


Káva má lahodnou sladkou chuť s tóny čokolády, mandlí a karamelu. Acidita je nižší, aroma jemné. Chuťově se jedná o velice podařený decaf s univerzální použitelností, u kterého ani nepoznáte, že se jedná o decaf :)

3

Parametry

Označení
Peru CO2 Organic Decaf
Původ
Peru, Cajamarca, drobní farmáři
Nadmořská výška
1300-1800m
Odrůda
mix odrůd
Klasifikace zrna
Grade 1, CO2 Decaffeination
Zpracování
Promyté/Washed
Certifikace
BIO Organic
Pražení
Střední
Použití
Filtr i espresso
Profil
Tradiční