India Mysore Extra Bold
search
  • India Mysore Extra Bold

India Bynemara

200,00 Kč
S DPH

Arabika odrůd Catimor a S.795 zpracovaná promytou metodou. Káva má vyváženou chuť s tóny karamelu, kakaa, ibišku a pražených arašídů. V šálku dominuje krystalicky čistá, přiměřeně sladká, kávová chuť bez výraznějších ovocných prvků. Kávu doporučujeme především na espresso a ostatní klasické metody.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

Bynemara Estate je rodinná farma založena v roce 1870. Farma leží v obci Beranagodu v indickém státě Karnátaka. Tato oblast je součástí pohoří Západní Ghát táhnoucího se podél západního pobřeží Indie. Farma patří již po čtyři generace rodině Beranagodu, po které byla v minulosti pojmenovaná i samotná obec. Kávovníkové porosty na farmě Bynemara rostou v nadmořské výšce 950 až 1250 metrů. Kromě produkce kávy se majitelé farmy začali v nedávné době zabývat pěstováním pepře a chilli.


Naše káva je lot odrůd Catimor a S.795 a je zpracovaná promytou metodou. Káva má vyváženou chuť s tóny karamelu, kakaa, ibišku a pražených arašídů. V šálku dominuje krystalicky čistá, přiměřeně sladká, kávová chuť bez výraznějších ovocných prvků.

Tato káva potěší především chuťové buňky konzervativněji zaměřených zákazníků, kteří v šálku nehledají aciditu a moderní ovocné tóny.

Káva je vhodná pro všechny metody příprav. Kávu doporučujeme především na espresso a ostatní klasické metody.

3

Parametry

Označení
India Bynemara Washed
Původ
Indie, Karnataka, Beranagodu, Bynemara Estate
Nadmořská výška
950-1250m
Odrůda
Catimor, S.795
Klasifikace zrna
Plantation A
Zpracování
Promyté/Washed
Pražení
Střední
Použití
Primárně espresso
Profil
Tradiční