Peru Finca Rosenheim
search
  • Peru Finca Rosenheim

Peru Rosenheim

220,00 Kč
S DPH

Káva z rodinné farmy Rosenheim z centrální části Peru. Jedná se o kávu zpracovanou promytou metodou, která má plnější sladkou chuť s tóny smetany, rozinek a hnědého cukru a jemnou grepovou dochuť. Doporučujeme především pro tradiční espresso či ostatní klasické metody. 

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

Finca Rosenheim je rodinná farma ležící v centrální části Peru nedaleko města Villa Rica (zde). Farma se nachází uprostřed divoké přírody v nadmořské výšce 1600 metrů.

Farma má okolo 40 hektarů kávovníkových plantáží osázených arabikou (odrůdy Catimor, Caturra, Colombia, Bourbon a Typica). Veškerá produkce kávy se zpracovává přímo na farmě. Téměř výhradně se používá promyté zpracování. Od roku 2021 se v nabídce farmy začínají objevovat i experimentálně zpracované mikroloty vybraných odrůd.

Majitelkou farmy je paní Gisela Neumann, která vede farmu společně se svým synem. Předkové paní Neumann byli přistěhovalci pocházející ze Švýcarska. 


Naše káva pochází z hlavní produkce farmy a jedná se o mix odrůd. Káva byla zpracovaná promytým způsobem.

Káva má plnější sladkou chuť s tóny smetany, rozinek a hnědého cukru s jemnou grepovou dochutí. Tato káva potěší chuťové buňky konzervativněji zaměřených zákazníků, kteří v šálku nehledají silnou aciditu či výrazné ovocné tóny.

Káva je vhodná pro přípravu všemi metodami. Tuto kávu doporučujeme především pro přípravu espressa, pro přípravu tradiční turecké kávy v džezvě, či přípravu v moka konvičce.

3

Parametry

Označení
Peru Finca Rosenheim
Původ
Peru, Pasco, Oxapampa, Villa Rica, Finca Rosenheim, farmářka Gisela Neumann
Nadmořská výška
1400-1600 m
Odrůda
mix odrůd
Klasifikace zrna
SHB EP, Screen 16 up
Zpracování
Promyté/Washed
Pražení
Střední
Použití
Primárně espresso
Profil
Tradiční