Colombia La Gabriela
search
  • Colombia La Gabriela

Colombia La Gabriela

220,00 Kč
S DPH

Mikrolot odrůdy Castillo z kolumbijské farmy La Gabriela zpracovaný promytou metodou je kávou s čistou, konzervativní chutí bez výraznějších ovocných prvků, s tóny čokolády, sladkého karamelu a cukrové třtiny.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

La Gabriela je název malé 27 hektarové farmy nacházející se v kolumbijském departmentu Antioquia. Farma La Gabriela leží v horách nad obcí Ciudad Bolivar. Kávovníky zde rostou v nadmořské výšce 1300-1650 metrů na ploše okolo 20 hektarů v počtu okolo 111 000 kávovníkových keřů. Zbylých 7 hektarů plochy tvoří přírodní rezervace.

Farma patří rodinné společnosti Cafelumbus. Farma La Gabriela je certifikovaná v programu Rainforest Alliance.


Arabika odrůdy Castillo je zpracovaná, v Kolumbii tradiční, promytou metodou. Chuť je čistá, poměrně konzervativní, bez výraznějších ovocných prvků, s tóny čokolády, karamelu a cukrové třtiny. Pražicí profil jsme proto u této kávy nastavili především pro použití na espresso a ostatní tradiční metody přípravy.

Káva je vhodná pro přípravu všemi metodami. Tuto kávu doporučujeme především pro přípravu espressa, pro přípravu tradiční turecké kávy v džezvě, či přípravu v moka konvičce.

3

Parametry

Označení
Colombia Finca La Gabriela
Původ
Kolumbie, region Antioquia, obec Ciudad Bolivar
Nadmořská výška
1300-1650 m
Odrůda
Castillo
Klasifikace zrna
Mikrolot
Zpracování
Promyté/Washed
Certifikace
Rainforest Alliance
Pražení
Střední
Použití
Primárně espresso
Profil
Tradiční