Brazil Cerrado Paraíso
search
  • Brazil Cerrado Paraíso

Brazil Cerrado Paraíso

180,00 Kč
S DPH

Brazilská káva z regionu Cerrado pocházející z farmy Paraíso. Byla zpracovaná naturální metodou a jedná se o kávu typickou pro region Cerrado - má nízkou aciditu, karamelovou sladkost, kterou doplňuje chuť oříšků a čokoládových cookies.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

Cerrado Mineiro je světově proslulou oblastí produkce vysoce kvalitní kávy. Oblast, která leží v jihozápadní části brazilského státu Minas Gerais se v minulosti stala prvním brazilským regionem, jehož kávová produkce může používat chráněné zeměpisné označení.

Silnou stránkou regionu jsou přesně vymezená roční období – horké, vlhké léto a příjemně suchá zima. Kávové plantáže leží v oblastech s nadmořskou výškou od 800 do 1 300 metrů, což pomáhá k vysoce kvalitní produkci s jedinečnou identitou. Kávy z oblasti Cerrado se obecně vyznačují vyváženým profilem chuti s ořechovými, čokoládovými a jemnými ovocnými tóny, což je činí oblíbenými mezi kávovými nadšenci po celém světě.

Paraíso je jednou z farem ležících v oblasti Cerrado Mineiro, konkrétně ve městě Carmo do Paranaíba.  Farma patří rodinné firmě Veloso Green Coffee a leží v nadmořské výšce 1130 metrů. Rozloha farmy činí 1073 hektarů.


Naše káva pochází z výše uvedené farmy Paraíso a byla zpracovaná, suchou, nebo-li naturální metodou. Jedná se o kávu typickou pro region Cerrado - má karamelovou sladkost doplněnou chutí oříšků a čokoládových cookies. Acidita je nízká.

Kávu pražíme a doporučujeme pro přípravu veškerých nápojů na bázi espressa, rovněž pro automatické espresso kávovary, přípravu tradiční turecké kávy v džezvě, či přípravě v moka konvičce.

3

Parametry

Označení
Brazil Cerrado Paraíso
Původ
Brazílie, Minas Gerais, Cerrado Mineiro, Carmo do Paranaíba, Fazenda Paraíso
Nadmořská výška
1130 m
Odrůda
mix odrůd
Klasifikace zrna
Screen 17/18, NY2, FC
Zpracování
Suché/Natural
Pražení
Střední
Použití
Primárně espresso
Profil
Tradiční