Ethiopia Chelchele Natural
search
  • Ethiopia Chelchele Natural

Ethiopia Chelchele Natural

Naturálně zpracovaná etiopská káva od zpracovatelského závodu Chelchele. V šálku s hebkými tóny tropického ovoce, sladkých meruněk a lesního medu, ovocně květinovým aroma, a velice jemnou a příjemně sladkou chutí.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet

Chelchele je jméno vesnice i zpracovatelské stanice ležící ve známé pěstitelské oblasti Yirgacheffe na jihu Etiopie. Káva pochází od místních drobných rolníků spolupracujících se zpracovatelskou stanicí. Čerstvé kávové třešně dodávají farmáři zpracovatelské stanici, kde probíhá sušení, zpracování a ruční třídění.

Náše káva je zpracovaná naturální suchou metodou. Při této metodě zpracování jsou po sklizni čerstvé kávové třešně nejdříve promyté vodou, pak sušené na slunci (v Etiopii se sušení provádí na vyvýšených tzv. afrických postelích), a teprve následně je odstraněna suchá dužina, a zrna jsou ručně roztříděna.


V šálku kávy převládají hebké tóny tropického ovoce, sladkých meruněk a lesního medu. Káva je velice jemná a příjemně sladká. Aroma kávy je směsicí ovocných a květinových prvků.

Pro své vlastnosti je káva velice dobře použitelná jak na espresso, tak i pro přípravu alternativními metodami.

Parametry

Označení
Ethiopia Chelchele Natural
Původ
Etiopie, SNNP region, Gedeo, Gedeb, Banko Chelchele
Nadmořská výška
1950-2150m
Odrůda
arabika Ethiopian Heirloom
Klasifikace zrna
Grade 1
Zpracování
Suché/Natural
Pražení
Lehké
Použití
Filtr i espresso
Profil
Moderní/Ovocný