• Vyprodáno
Colombia El Rubí
search
  • Colombia El Rubí

Colombia El Rubí

Promytý mikrolot netradiční odrůdy Pink Bourbon z farmy El Rubí v Kolumbii je kávou s příjemně ovocným charakterem. Aroma je sladké s prvky květin a broskví. Tělo kávy je plnější, sametové. Chuť je harmonií lučního medu a ovoce - zralé broskve, třešně, brusinky.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet


El Rubí je název malé šestihektarové farmy ležící v horách kolumbijského departmentu Huila nedaleko města Pitalito. Farmu již 25 let vlastní a obhospodařuje pan Heiner Lazo s manželkou Johannou. Před několika lety začal Heiner postupně nahrazovat stávající, v Kolumbii běžně pěstované odrůdy Caturra a Castillo exotičtějšími odrůdami. Jednou z nich je i 7300 vysázených stromků odrůdy Pink Bourbon.

Odrůda růžový bourbon je spontánní kříženec odrůd červený a žlutý bourbon. Tato růžová varianta bourbonu se vyskytla na některé z farem v okolí. Několik místních farmářů z okolí Pitalito si sazenice růžového bourbonu nejprve předávalo mezi sebou jako raritu s neobvyklými růžovými plody, dobrým výnosem, a zvýšenou odolností proti kávové rzi (houbové onemocnění kávovníku). Pěstovali je ovšem spolu s ostatními odrůdami bez výraznějšího zájmu. Až později se při samostatném zpracování zjistilo, že kromě výše uvedeného, mají plody i vyšší obsah glukózy, což pomáhá jemnějšímu a komplexnějšímu chuťovému profilu v šálku. Bohužel genetická nestálost brání této odrůdě k výraznějšímu rozšíření.

Tento náš mikrolot byl zpracován, v Kolumbii tradiční, promytou metodou s následným sušením na slunci. Káva má příjemně ovocný charakter. Aroma je sladké s prvky květin a broskví. Tělo kávy je plné, sametové. Chuť je harmonií lučního medu a ovoce - zralé broskve, třešně, brusinky.

Kávu pražíme primárně pro použití na filtr, nicméně vzhledem k její sladkosti se hodí i na ovocné espresso. Vyzkoušejte Cold Brew. Je skvělé.

Parametry

Označení
Colombia El Rubí Pink Bourbon Washed
Původ
Kolumbie, Huila, San Adolfo, farma El Rubí, farmář Heiner Lazo
Nadmořská výška
1650-1800 m
Odrůda
Pink Bourbon
Klasifikace zrna
Mikrolot
Zpracování
Promyté/Washed
Pražení
Lehké
Použití
Filtr
Profil
Moderní/Ovocný